Masaże manualne

Oddziaływanie terapeutyczne na tkanki miękkie z wykorzystaniem specjalistycznych technik uścisku, wibracji, rozcierania i oklepywania. Głównym celem masażu jest zmiana przepływu krwi w masowanej części ciała, co powoduje rozluźnienie mięśni.

Masaż klasyczny całościowy 140 zł
Masaż klasyczny częściowy 65 zł
Masaż stóp 70 zł
Działanie fizjoterapeutyczne mające na celu usprawnianie krążenia limfy za pomocą rąk fizjoterapeuty lub aparatu mechanicznego Boa. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym.

Drenaż limfatyczny kończyny dolnej 85 zł
Drenaż limfatyczny kończyny górnej 75 zł

Terapia manualna to leczenie zaburzeń narządu ruchu występujących zarówno w stawach obwodowych jak i w kręgosłupie. Pierwszym etapem jest dokładny wywiad połączony z oceną pacjenta za pomocą odpowiednich testów różnicujących zgłaszane objawy. Jeśli nie ma przeciwwskazań przystępuje się do leczenia stosując różnego rodzaju techniki wpływające na tkanki miękkie lub stawy w celu zmniejszenia bolesności, poprawy ruchomości czy też redukcji stanu zapalnego. Po zakończeniu terapii pacjent otrzymuje wskazówki co do postępowania w przypadku swojego schorzenia dotyczące czynności życia codziennego oraz zalecenia ćwiczeń w domu lub w pracy, które zapobiegną nawrotom dolegliwości.

Terapia manualna 70 zł

Masaż głęboki polega na wykryciu silnie napiętych (często także bolesnych) włókien mięśniowo-powięziowych i ich rozluźnieniu. Jest to forma terapii dostosowana do konkretnej jednostki chorobowej, dlatego też masażysta sam decyduje za pomocą jakich narzędzi pracy będzie go wykonywać. Możliwe jest używanie dłoni, pięści, przedramienia czy też łokcia, w zależności na jakiej głębokości tkanki będzie potrzebne oddziaływanie terapeutyczne. Zabieg ten wykonywany jest w wolniejszym tempie aby dać tkankom czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków oraz bardziej precyzyjnie, koncentrując się na danej okolicy. Terapeuta pracuje stosując skośny nacisk czyli rozciąga i przesuwa tkanki, dzięki czemu osoba masowana nie odczuwa dyskomfortu, który powoduje odruchowe napięcie mięśni.

Masaż tkanek głębokich (do 40 min.) 70 zł
Inhalacje solankowe 25 zł
Inhalacje z olejkami 25 zł
Inhalacje z wit. A+E 25 zł
Hydromasaż 30 zł
Masaże mechaniczne
Inhalacje
Kinezyterapia
Fizykoterapia
Balneoterapia
Kinesiotaping